اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

پیش فرض فواید و نحوه نگهداری ژل رویال

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts
 • پیش فرض فواید و نحوه نگهداری ژل رویال


  روش صحیح نگهداری ژل رویال و ماندگاری آن :


  ژله رویال هر چه تازه تر باشد و تازه به مصرف برسد از کیفیت بالاتری برخوردار است. ژله رویال اگر به درستی نگهداری نشود سریعا فاسد می گردد. ژل رویال را باید بلافاصله پس از استخراج از کندو در ظروف تیره رنگ که نور به داخل آنها نرسد قرار داده و در دمای بین صفر تا ۵ درجه سانتی گراد نگهداری کرد. در چنین شرایطی ژل رویال را می توان تا ۶ ماه نگهداری کرد. نگهداری در این دما برای مدت طولانی تر تدریجا باعث ترسیدگی و فساد آن می شود.

  ژل رویال به چند طریق به بازار عرضه می شود:
  • ژل رویال تازه
  این نوع ژل رویال پس از تولید در کندو استخراج آن توسط زنبوردار باید در ظروف مناسب بسته بندی شده و سریعا در داخل یخچال (دمای ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد) قرار داده شود. ژل رویال تازه را باید در یخدان های مخصوص و یا در روی یخ قرار داده و به دست مصرف کننده رسانید. مصرف کننده نیز باید پس از دریافت آنرا در یخچال نگهداری کنند. ژله رویال تازه بهترین و بالاترین کیفیت را دارد.

  لازم است تاکید کنم اگر ژل رویال استخراج شده از کندو را بلافاصله به داخل یخچال منتقل نکنید (بیم ۰ تا ۵ درجه سانتی گراد) و در دمای معمولی بین ۲۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد قرار دهید ، ظرف چند ساعت تا حداکثر ۲۰ ساعت کیفیت آن به شدت پایین آمده و ظرف چند روز فاسد می گردد.

  بنابراین روشن است که ژل رویال یک ماده ناپایدار است و برای حفظ کیفیت آن در طول نگهداری اقدام کرد. لذا قرار دادن ژله رویال در یخچال و یا فریزر پس از استخراج موکدا توصیه می شود.

  ژل رویال را می توان در فریزر ۲ الی ۳ سال نگهداری کرد و بدون این که کیفیت آن کاهش یابد به مصرف رسانید. ژل رویال منجمد شده و خشک شده در خلاء (پودر ژل رویال) را که در ظروف مخصوص بسته بندی شده است را می توان در دمای یخچال برای مدت حداقل یک سال و در فریزر (-۱۸ درجه سانتی گراد) به مدت دو سال نگهداری کرد.برخی از تولید کنندگان برای جلوگیری از تخریب و ماهیت و یا کاهش کیفیت ژل رویال آنرا در گاز آرگون نگهداری می کنند.

  ژل رویال معمولی موجود در بازار، دارای مزه*ای گس، تند و کمی تلخ می*باشد که برای بیشتر ذائقه*ها مطبوع نیست. ژله رویال n کروموزوم برای اولین بار در جهان توسط نخبه ایرانی پرورش زنبور عسل در جهان، ابداع و تولید شد.

  ژله رویال n کروموزوم

  این ژله به لحاظ ترکیب مولکولی دارای 16 کروموزوم بوده و به جای مزه تلخ و تند و گس، طعمی مطبوع*تر دارد.

  بیماری*هایی که با ژله رویال n کروموزوم میتوانند شاهد کاهش اثرات بیماری و یا بهبود آنها باشید و در موارد دیگر دستاوردهایی بسیار ناب را بدست خواهید آورد:

  - جلوگیری از پیری زودرس

  - طول عمر

  - کاهش مسایل مربوط به زخم معده

  - بهبود و کاهش چربی کبد چرب

  - کاهش اثرات دیابت نوع 2

  - بهبود بیماران دیابت نوع 1 و کاهش مصرف انسولین آنها تا 70 الی 80 درصد

  - تنظیم کلسترول خون

  - بهبود و رفع انوع بیماری سیستم ایمنی بدن و تقویت قوای جسمی

  - بهبود و رفع آسم

  - رفع مشکلات هورمونی

  - تنظیم خون بیمارانی که هموگلوبین، پلاکت و پلاسمای خون آنها پایین است.

  - عدم ابتلاع بیماری*های میکروبی

  - تنظیم متابولیسم بدن


  طریقه اثرگذاری ژله رویال n کروموزوم و عملکرد آن

  - قندهای سوخت نشده و کریستاله شده در مویرگ*ها سوخته شده و پاکسازی می*گردد.

  - تامین برخی از پروتئین*های بدن که بسیار حیاتی*اند و به علت مصرف روغن*های مایع و فرآورده*های ذرت و غذاهای فست فودی جذب بدن نمی*شوند و این کمبود عامل بسیاری از بیماری*ها می*باشد و همچنین در افراد دیابتی این پروتئین*ها به علت مصرف داروهای شیمیایی جذب نمی*گردد، توسط ژل رویال n کروموزوم تامین می*شود.

  ژله رویال n کروموزوم محصولی طبیعی و شفابخش از زنبور عسل است که از مغز زنبور عسل ترشح می*شود و تاکنون این ماده مقوی 600 نفر از افرادی که کمسیون پزشکی نظر به قطع عضو آنها داده بود، از قطع عضو نجات داده و در 414 نفر نیز از آنها مصرف انسولین متوقف شده است. البته میزان اثرگذاری این محصول، بسته به رعایت پرهیزات غذایی و رعایت نحوه مصرف ذکر شده می*باشد.

  این اطلاعات براساس یافته*های تحقیقاتی انجمن زنبور درمانی امریکا aas می*باشد.


  توصیه*های لازم برای مصرف ژله رویال n کروموزوم

  - ژله رویال می*تواند به صورت مادام العمر در سبد غذایی قرار گیرد.

  - میزان و مدت زمان مصرف برای افراد مختلف متفاوت می*باشد.

  - مصرف ژله رویال برای تمام افراد خصوصاً افرادی که دارای بیماری*های معده، ضعف عمومی و مشکلات جنسی هستند و نیز برای افراد مسن، افراد در حال رشد و ورزشکاران بسیار توصیه می*شود.

  - ژل رویال به دلیل داشتن پروتئین بالا سریع فاسد می*شود و با توجه به این ویژگی درون فریزر و در حالت انجماد نگهداری می*گردد. با توجه به شرایط خاص موجود در بازاریابی شبکه*ای و مسائل مربوط به ارسال و انبارداری ، شرکت تصمیم گرفت با کمک کارشناسان این حوزه ، موضوع ماندگاری و مایع بودن این ماده خوراکی مفید را حل کند . با تلاش این دوستان این مهم انجام شده و با افزودن مقدار کمی از انواع فراورده های زنبور عسل مشکل فساد سریع این فرآورده حل شده است، و دیگر نیازی به فریزر نخواهید داشت تنها پیشنهاد ما نگهداری محصول درون یخچال می*باشد.

  توجه : - مصرف ژله رویال n کروموزوم برای اطفال زیر 2 سال توصیه نمی*شود.
  • ژل رویال منجمد شده و یا نگهداری شده در فریزر
  تولید کننده این نوع ژله رویال را پس از استخراج از کندو ، در ظرف مخصوص بسته بندی کرده و در فریزر (-۱۰ تا -۱۸ درجه سانتی گراد) نگهداری کرده و در زمان نیاز به مصرف کننده تحویل می دهد.
  • ژل رویال منجمد شده و خشک شده در خلاء (لیوفیلیز شده)
  این نوع ژل رویال بصورت پودر تهیه می شود که بسیار رطوبت پذیر است. گفتنی است که ژل رویال پودر شده در خلاء نیز از کیفیت بالائی ، مثل ژله رویال تازه برخوردار است.
  • ژل رویال مخلوط در عسل
  برای مخلوط کردن ژله رویال در عسل باید دقت کرد که میزان رطوبت پایین باشد (کمتر از ۱۶ درصد رطوبت داشته باشد). در غیر این صورت ژله رویال در عسل تخمیر شده و فاسد می گردد.مقدار مخلوط کردن ژل رویال در عسل باید به نسبت یک در صد باشد. یعنی مثلا یک گرم ژل رویال در ۱۰۰گرم عسل مخلوط کرده و در دمای کمتر از ۱۵ درجه ساننیگراد نگهداری شود (در این دما تا چند ماه قابل نگهداری است). از این مخلوط روزانه به مقدار ۲۰ گرم (یک قاشق غذاخوری) مصرف کرد که معادل همان دز مصرفی ژل رویال (۲۰۰ میلی گرم در روز) است. البته می توان روزانه تا ۱ گرم ژل رویال را نیز مصرف کرد.

  تاثیرات عملکردی ژله رویال:

  مهمترین ویژگی ژل رویال این است که باعث بهبود سلامتی انسان می شود. این موضوع توسط برخی از محققین مورد مطالعه قرار گرفته است و گرچه در بعضی از موراد اختلاف نظر است ولی شواهد بیولوژیکی متعددی برای آن ارائه شده است.این موارد یعنی تاثیرات بیولوژیکی ژله رویال عبارتند از :
  • خواص ضد باکتریائی ، ضد ویروسی و ضد قارچی
  این خواص عمدتا مربوط به وجود hda (هیدروکسی دسنوئیک اسید) و پروتئین و پپتیدهای مختلف در آن است.
  • محرک زیستی و ضد پیری است
  در لاروهای زنبور عسل باعث رشد و افزایش مستقیم میزان متابولیسم شده ، همچنین باعث افزایش وزن حیوانات می گردد. در حیوانات باعث افزایش متابولیسم اکسیژن در بافت ها می گردد. در نتیجه باعث بهبود عملکرد و افزایش توان حیوانات می گردد.مطالعاتی که روی انسان نیز انجام شده نشان داده که ژل رویال باعث افزایش متابولیسم بدن انسان می گردد.همچنین ژل رویال و موتد موجود در آن باعث طول عمر برخی از حیوانات شده است.این امر مبین وجود عامل محرک طول عمر در ژله رویال است.
  • تاثیر روی بهبود سیستم ایمنی
  این موضوع برای بیماری هایی مثا انواع سرطان ، ms ، حساسیت ها و التهاب ها بسیار مهم است.این خصوصیت بواسطه وجود نوعی پروتئین بنام آپالبمین در آن است.
  • تاثیر مثبت روی سیستم عصبی
  این خصوصیت ژل رویال در بیماران مبتلا به آلزایمر،پارکینسون ، ms ، و غیره تاثیر مثبت دارد.
  • تاثیر مثبت روی قلب و عروق و گردش خون
  مطالعات مختلفی که روی حیوانات ، خصوصا موش ها شده است نشان داده است که ژل رویال تاثیرات مثبتی روی گردش خون و قلب و عروق دارد. از جمله باعث کاهش سطح کلسترول و تریگلسیریدها در سرم خون شده ولی باعث افزایش سطح چربی خوب خون می گردد.علاوه بر این گزارشاتی از تاثیر مثبت ژل رویال برای کنترل فشار خون در حیوانات نیز وجود دارد.پپتیدهای موجود در ژله رویال ضد فشار خون هستند.
صبر کنید ..
X